Trend: romantyczne łuki ślubne

weddingarch - Trend: romantyczne łuki ślubne Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

Pragnę podzielić się z Wami inspiracjami zdjęć łuków ślubnych. Bardzo mi się podoba ten element dekoracji. Jednak w Polsce na razie jest rzadko spotykany. Najwyraźniej z tego powodu, że mało młodych par decyduje się na ceremonię ślubną w plenerze.

Młodym parom, które jednak planują zjednoczenie swoich serc w plenerze, rekomenduję zastanowić się nad kreacją własnego łuku ślubnego. Tym bardziej, że nie jest to tylko kolejny trend ślubny, który przyszedł do nas z Zachodu. Łuk ślubny ma swoją ciekawą i bogatą historię!

Ta historia pochodzi z dalekiej przeszłości. Pierwsze wspomnienia o łukach ślubnych  pochodzą z czasów Kleopatry. Później łuki ślubne zaczęły pojawiać się w Rzymie i Hiszpanii.

W Grecji łuk ślubny symbolizuje niebiosa, jako że związek małżeński tworzy się na niebiosach. W judaizmie łuk ślubny występuje jako symbol przyszłego domu, do którego Pan Młody przyprowadzi swoją żonę. Jego podłoże trzyma się na czterech słupach w porównaniu do USA czy Europy, gdzie rozpowszechnione są łuki trzymające się na dwóch słupach. Słyszałam również taką wersję, że przed łukiem ślubnym łączą swe serca pary młode należące do różnych wyznań religijnych, ponieważ nie mogą wziąć ślub w kościele zgodnie z ustanowionymi obyczajami.

Tak czy owak, łuki ślubne stanowią wspaniałą tradycję! Na pewno macie fantazję i pomysły, aby stworzyć swój własny!

Swoje inspiracje znalazłam na stronie www.pinterest.com, używając takich tagów, jak wedding arch, wedding arch ideas, wedding arch diy.

 

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend