Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych

k19 - Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

-Kwiaty zwiędną… A w ogóle co za pomysł, żeby kupować wino zamiast kwiatów? Można dostać wino, którego w ogóle się nie lubi. Albo książki zamiast kwiatów… – mówi Tomasz. –Gdzie te książki trzymać? Pewnie większość to jakieś tanie bestsellery. Totolotek? Nikt nic nie wygra. – dodaje Agata.

-Chcieliśmy coś innego. Z założenia. No bo szkoda tak naprawdę kwiatów. Nie mamy co z nimi zrobić, więc zwiędną. Szkoda pieniążków, skoro można z nimi zrobić coś innego, coś takiego, żeby rzeczywiście one się przydały na coś konkretnego.

Tomasz i Agata za kilka miesięcy biorą ślub i postanowili wesprzeć projekt Kochani, będziemy mieli dziecko. Proszą swoich gości, aby nie kupowali kwiatów, a zaoszczędzone pieniądze wrzucili do specjalnej skarbonki, wspierając dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Organizatorem projektu Kochani, będziemy mieli dziecko oraz programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest Stowarzyszenie WIOSNA – twórca SZLACHETNEJ PACZKI.

Do AKADEMII PRZYSZOŚCI trafiają dzieci z problemami nie tylko edukacyjnymi, ale także takimi, których podłoże często tkwi w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Każdy mały student raz w tygodniu spotyka się ze swoim tutorem – wolontariuszem, który pomaga z przedmiotu, z którym dziecko ma najwięcej trudności. Nie są to jednak zwyczajne korepetycje. Celem zajęć jest zmiana mentalności dziecka, które często jest wycofane i pełne kompleksów.

– Każdy z nas miał jakieś porażki w szkole. Pewnie lepiej byśmy sobie z nimi poradzili, gdyby ktoś w odpowiednim momencie zechciał do nas wyciągnąć pomocną dłoń. W AKADEMII taką osobą jest wolontariusz-tutor. Indywidualne spotkania dziecka z tutorem pomagają mu pokonać szkolne problemy i uwierzyć w siebie. AKADEMIA uczy swoich podopiecznych wygrywać – w szkole, a później w życiu – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Projekt Kochani, będziemy mieli dziecko wsparli już Robert i Anna Lewandowscy, którzy podczas swojego ślubu przeprowadzili zbiórkę pieniężną dla podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

banner 3 1 - Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

Każda para, która wejdzie na stronę www.bedziemymielidziecko.pl i zgłosi chęć udziału w projekcie, otrzyma od organizatorów specjalną skarbonkę do zbiórki pieniędzy podczas ślubu oraz wizytówki, które pozwolą w prosty sposób poinformować gości o decyzji.

Karteczka jest wielkości wizytówki, dołączamy ją do zaproszenia w każdej kopercie. Z jednej strony jest rysunek pary młodej i napis „Kochani, będziemy mieli dziecko”, na drugiej stronie jest wyjaśnienie – mówi Agata. – Puszkę damy świadkom podczas składania życzeń, czyli w momencie, kiedy normalnie by się dostawało kwiaty – dodaje Tomasz.

Po przekazaniu pieniędzy, nowożeńcy są informowani, jakie zmiany w życiu podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dokonały się dzięki ich zaangażowaniu.

Zgłoś się na www.bedziemymielidziecko.pl, bedziemymielidziecko@wiosna.org.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend