Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych

k19 - Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

-Kwiaty zwiędną… A w ogóle co za pomysł, żeby kupować wino zamiast kwiatów? Można dostać wino, którego w ogóle się nie lubi. Albo książki zamiast kwiatów… – mówi Tomasz. –Gdzie te książki trzymać? Pewnie większość to jakieś tanie bestsellery. Totolotek? Nikt nic nie wygra. – dodaje Agata.

-Chcieliśmy coś innego. Z założenia. No bo szkoda tak naprawdę kwiatów. Nie mamy co z nimi zrobić, więc zwiędną. Szkoda pieniążków, skoro można z nimi zrobić coś innego, coś takiego, żeby rzeczywiście one się przydały na coś konkretnego.

Tomasz i Agata za kilka miesięcy biorą ślub i postanowili wesprzeć projekt Kochani, będziemy mieli dziecko. Proszą swoich gości, aby nie kupowali kwiatów, a zaoszczędzone pieniądze wrzucili do specjalnej skarbonki, wspierając dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Organizatorem projektu Kochani, będziemy mieli dziecko oraz programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest Stowarzyszenie WIOSNA – twórca SZLACHETNEJ PACZKI.

Do AKADEMII PRZYSZOŚCI trafiają dzieci z problemami nie tylko edukacyjnymi, ale także takimi, których podłoże często tkwi w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Każdy mały student raz w tygodniu spotyka się ze swoim tutorem – wolontariuszem, który pomaga z przedmiotu, z którym dziecko ma najwięcej trudności. Nie są to jednak zwyczajne korepetycje. Celem zajęć jest zmiana mentalności dziecka, które często jest wycofane i pełne kompleksów.

– Każdy z nas miał jakieś porażki w szkole. Pewnie lepiej byśmy sobie z nimi poradzili, gdyby ktoś w odpowiednim momencie zechciał do nas wyciągnąć pomocną dłoń. W AKADEMII taką osobą jest wolontariusz-tutor. Indywidualne spotkania dziecka z tutorem pomagają mu pokonać szkolne problemy i uwierzyć w siebie. AKADEMIA uczy swoich podopiecznych wygrywać – w szkole, a później w życiu – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Projekt Kochani, będziemy mieli dziecko wsparli już Robert i Anna Lewandowscy, którzy podczas swojego ślubu przeprowadzili zbiórkę pieniężną dla podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

banner 3 1 - Kochani, będziemy mieli dziecko – propozycja dla wyjątkowych narzeczonych Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

Każda para, która wejdzie na stronę www.bedziemymielidziecko.pl i zgłosi chęć udziału w projekcie, otrzyma od organizatorów specjalną skarbonkę do zbiórki pieniędzy podczas ślubu oraz wizytówki, które pozwolą w prosty sposób poinformować gości o decyzji.

Karteczka jest wielkości wizytówki, dołączamy ją do zaproszenia w każdej kopercie. Z jednej strony jest rysunek pary młodej i napis „Kochani, będziemy mieli dziecko”, na drugiej stronie jest wyjaśnienie – mówi Agata. – Puszkę damy świadkom podczas składania życzeń, czyli w momencie, kiedy normalnie by się dostawało kwiaty – dodaje Tomasz.

Po przekazaniu pieniędzy, nowożeńcy są informowani, jakie zmiany w życiu podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dokonały się dzięki ich zaangażowaniu.

Zgłoś się na www.bedziemymielidziecko.pl, bedziemymielidziecko@wiosna.org.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend