Wesele. Pierwsze kroki

fresh air registration - Wesele. Pierwsze kroki Profesjonalny DJ i Wodzirej na wesele i imprezę firmową

Postanowione! Zostaniecie mężem i żoną. Termin omówiony i twardo ustalony. Co dalej?..

Dalej należy wziąć czystą kartkę papieru, a najlepiej cały notes lub zeszyt, długopis, usiąść razem przy stole, najlepiej przy herbacie ze słodyczami, i marzyć, marzyć… nie zapominając zapisywać swoje marzenia na kartce. Dla przejrzystości działań, najpierw ułóżcie krótki plan działań, co należy przedyskutować na początku planowania wydarzenia, a następnie już w każdym punkcie dodawajcie pomysły i szczegóły w miarę ich powstawania. Najważniejsze, to nie zgubić dokładną strukturę, tak nazywany szkielet ogólnego planu.

W celu ułatwienia Wam zadania, ułożyłam własny wariant planowania wesela.

Krok 1: GDZIE I JAK?

Ustalcie dla siebie, gdzie i jak będzie się odbywał ślub/przyjęcie weselne. Czy rejestracja małżeństwa  będzie w Urzędzie Stanu Cywilnego? A może w ten świąteczny dzień postanowicie zrobić rejestrację wyjazdową. Czy to będzie nieduże romantyczne wesele, czy też – duże z rozmachem?

KROK 2: NIETRADYCYJNIE

I nie mało ważne. Właśnie od drugiego kroku zależy całe dalsze planowanie. Czy mocno będziecie się trzymali tradycji? Jeśli tak, to należy uważnie przestudiować te tradycje, inaczej wyjdzie nikłe wydarzenie z ponurym działaniem. Jeżeli nie, to w jakim stylu chcielibyście zrobić wesele? Za natchnieniem rekomenduję odwołać się do kategorii „Inspiracje”.

KROK 3: WASZ KOLOR

Jakiego koloru będzie Wasze wesele? Kolor biały na pewno będzie obecny. A nadając niezbędną kolorystykę, zrobicie wesele  jaśniejszym i niezapomnianym. Wyraźne trzymanie się określonych kolorów nada oczarowania i pozbawi bezgustowności. Przecież właśnie tego chcecie? Szczegółowo o kolorowych weselach możecie studiować w kategoriach „Trendy” i „Inspiracje”. W załączeniu linki do programów ułatwiających wybór kolorowych rozwiązań.

http://www.colorschemer.com/download.php

http://www.colorcombos.com/color-schemes-1.html

http://colorschemedesigner.com/

KROK 4. MAGICY WASZEGO WESELA

Należy się wziąć za poszukiwania niezbędnych pomocników w przygotowaniu Waszego wesela.

W pierwszej kolejności, oczywiście, dogadajcie się z miejscem rejestracji małżeństwa, i znajdźcie restaurację lub miejsce dla przyjęcia weselnego. Pamiętajcie, że zawsze są 2 opcje: restauracja i catering, jeżeli będziecie chcieli urządzić wesele na świeżym powietrzu (notabene, najlepszy wariant na lato!).

Teraz zajmijcie się poszukiwaniami fotografa i kamerzysty. Szczegółowe porady odnośnie tych tematów, śledźcie w nowych wpisach!

Znajdźcie dobrych dekoratorów, którzy będą mogli zrealizować Wasze marzenia.

I oczywiście najwyższy moment, aby zacząć szukać „Waszego” prezentera/didżeja.

KROK 5: GET THE LOOK

Następny krok  – kompozycja Waszej postaci, pasującej do stylistyki Waszego wesela. Nie zapominajcie o akcesoriach. Znajdźcie dobrego wizażystę-fryzjera, a także specjalistę od manicure/pedicure. W dzień swojego ślubu, musicie wyglądać oszałamiająco od czubka do pięt.

KROK 6: GUYS JUST WANNA HAVE FUN

Zadbajcie o ciekawy program rozrywkowy, pomyślcie, jak Wy organizujecie własne spotkanie, żeby ono wyglądało niebanalnie.

Czy będzie jakieś dodatkowe Show na Waszym weselu? Jak planujecie zakończyć wieczór? Pokazem sztucznych ogni czy też puszczaniem w niebo latających lampionów szczęścia?

KROK 7. WSZYSTKO ZALEŻY OD SZCZEGÓŁÓW

Wybierzcie cukiernię, która przygotuje dla Was tort Waszych marzeń, dobrego florystę, który pomoże przenieść kwiatową bajkę w realność. Zadbajcie o samochody, które powinny pasować stylistyce Waszego wesela.

KROK 8. MONEY, MONEY, MONEY….

A teraz policzcie Wasz wstępny budżet, pomyślcie, na czym można zaoszczędzić, a na czym nie trzeba. Wybierzcie swój optymalny wariant!

W ramach krótkiego podsumowania rekomenduję Wam CHECKLIST NA WESELE, którą wzięłam, jako podstawę z kazachskiego portalu www.prosvadby.com, gdzie dodałam/odjęłam/zmieniłam punkty, opierając się na własnym doświadczeniu.

Życzę udanego i spokojnego planowania!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend